IBAN Tayyip

Az önce CB Tayyip açıkladı ve insanlara kolonya ile birlikte yollamaya başladığı bildiriden alıntı:

„Küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisindeyiz. Devlet olarak gerekli tüm tedbirleri alıyor, milletimizin sağlığını tehdit eden bu salgına karşı bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Türkiye, son 18 yılda temel hizmet alanlarında yaşadığı değişim ve dönüşüm sayesinde Koronavirüs salgınına en hazırlıklı ülkelerden biridir. Bugün, dünyanın en güçlü genel sağlık sigorta sistemini hayata geçirmiş, en modern hastanelerini inşa etmiş, dünyanın örnek aldığı bir Türkiye var. Bunun yanında; 165 bin doktorumuz, 205 bini hemşire olmak üzere 490 bin sağlık ve 360 bin destek personelimizle devâsa bir sağlık ordusuna sahibiz.

 

Sevsinler senin olmayan ordunu. Bu saydıklarının hepsi yalan!

Bildschirmfoto 2020-04-08 um 15.19.02Dünyada 100.000 kişiye düşen doktor sayısı sıralamasında OECD ülkeleri arasında bizden bir kötüsü var : o da Hindistan. Doktor sayısı kıyaslamasında Avrupada bizden kötüsü yok.

 

Bildschirmfoto 2020-04-08 um 15.18.36Dünya da 100.000 kişiye düşen hastahane yatağı sıralamasında yine sonlarda geziniyoruz.

Dünyanın bizi örnek alması falan da palavra.

Eğer bu koronayı atlatıp hayatta kalmak istiyorsanız doktorlara falan güvenmeyin, IBAN numaranızı iyi saklayın ve burnunuzu evden çıkarmayın.

Sağlıcalıkla kalın

Enter the text or HTML code here

Kommentar verfassen