Ofşor

Selam Binali,

Anladığım kadarıyla sen iyi biliyorsun bu ofşor işlerini, senin gemilerden falan.

Binali, bilmek istediğim bazı şeyler var, gazeteci olarak. Yahu söylesene, nereden esti şu senin Egemen’e Kuzey Kıbrıs’a göç etmek, hani şu adına KKTC denilen, Türkiye’den başka kimsenin tanımadığı yere? Ne yapacak bu adamcağız orada?

Binali, orası ofşormu? Oraya kaçanı kimse getiremiyormuş? Enterpol falan hak getire imiş. Hani senin gemilerinden Malta’da, Panama’da kimse vergi isteyemediği gibi.

Ama biliyomusun Binali, Egemen haklı bence. Yahu o sizin Egemen amerikan vatandaşı değil miydi? Zarrab çok açık konuşmuş Egemen kimdir diye sorulunca. Savcıda, herhalde bizde olduğu gibi getirin demiş.

Bak Binali şu telefon konuşması da var şimdiki dosyada. Yani bir iki haftaya kadar dinlenecek açık olarak Amerika’da. Bak ben sana şimdi hemen dinleteyim:

 

Binali, sen her saat başı haykırıyorsun bunların hepsi sahte falan diye. Farketmez Binali. Zarrab demiş bir kere, ben bu telefon görüşmesini yaptım, parayı götürdüm verdim diye. Gerisine biz fasulyenin nimetleri der, geçeriz. Yalnız bu değil tabii, daha onlarca konuşma var.

Yahu Binali, şimdi arada aklıma geldi, sorayım: Siz nasıl yayın getireceğinizi düşündünüz mü Amerikadaki duruşma için? Benim sana bir önerim var: Siz geçen gün Amerika’daki o davaya bakan hakim ve savcılara soruşturma açtınız. Bu soruşturmanın gizliliği için Amerikan haberlerine yayın yasağı getirebilirsiniz. İyi fikir değil mi?

Bak Binali, ben sizlerin yerinde olsam yavaş yavaş toplar bavulları KKTC’ye giderim. Nasıl olsa orası ofşor polisiye açıdan.

Ama yalnız dikkat edin, oradan başka yerlere gitmeye kalkmayın, alırlar içeri. Egemen’e sor sen, o bilir hepsini. Yahut Bilal’da anlatabilir sana, buralara gelirseniz başınıza gelecekleri.

Patronuda alın, o da yeni devlet kurar „başkancılık“ oynar orada.

Enter the text or HTML code here

Kommentar verfassen